Jdi na obsah Jdi na menu
 


O flyballu


Obrazek


Ve flyballu se utkávají zpravidla dvě čtyřčlenná družstva na dvou stejných parkurech. Parkur má na každé polovině čtyři stejné skokové překážky a vrhací bednu zvanou flyballový box, která odpaluje míček. Na povel psovoda, který však zůstává za startovní linií, vyběhne pes na parkur, překoná čtyři skokové překážky a sám stlačí (tlapkou) desku flyballového boxu. Flyballový box vystřelí míček, který pes chytí a aportuje ho zpět přes překážky k psovodovi. V okamžiku, kdy první pes z družstva protne cílovou čáru, vybíhá další pes. Vítězí družstvo, které má jako první v cíli všechny čtyři psy (a míčky).

Flyball vznikl kolem roku 1970 v Severní Americe, kde se rychle rozšířil. Je to sport i zábava pro psy všech plemen. Oproti Agility má výhodu, že pro psovoda není tolik náročný, takže se mu mohou věnovat i fyzicky méně disponovaní psovodi a tedy i handicapovaní.

Soutěží se v jednotlivcích nebo v družstvech. Handicapovaní mohou soutěžit jako jednotlivci mezi sebou nebo zdravými psovody. Mohou také vytvořit družstvo handicapovaných nebo se zařadit do smíšeného družstva zdravých a handicapovaných psovodů.

Zpravidla se utkávají dvě čtyřčlenná družstva na dvou stejných parkurech. Parkur má na každé polovině čtyři stejné skokové překážky a flyballový box, který odpaluje míček.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář